1. pl

600 325 333

Żabi Raj Bed&Breakfast Serock Pułtusk

BLOG

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOK'U I INSTAGRAMIE

Często nasi Goście pytają, jak dojechać do Żabiego Raju z Warszawy?
 

Wydająca się z pozoru trudna trasa okazuje się naprawdę ciekawą wycieczką prowadzącą przez tereny z ogromnymi walorami widokowymi.

Długość trasy wynosi ok. 40 km i przeznaczona jest dla średnio-zaawansowanych rowerzystów. Czas przejazdu uwzględniający odpoczynek wynosi  3 do 3,5 godziny. Nawet 70% trasy może przebiegać wzdłuż brzegów zbiorników wodnych , jednak nie polecamy pokonywać ich rowerem szosowym.. natomiast  trekkingowymi bądź górskimi jak najbardziej.

 

Zaczniemy w miejscu, do którego bez większych problemów można dojechać rowerem lub komunikacją miejską z każdego miejsca w stolicy - a mianowicie skrzyżowania Trasy Toruńskiej i ul. Modlińskiej. Stąd ścieżką rowerową jedziemy wzdłuż Trasy Toruńskiej, następnie ul. Marywilską do Kanału Żerańskiego (alternatywnie do tego miejsca dojeżdżamy wzdłuż ul. Modlińskiej i ul. Płochocińskiej). Dalej malowniczą ścieżką wzdłuż kanału docieramy do ronda w Nieporęcie.

 

Pamiętamy, aby pilnować się oznaczeń szlaku, gdyż ścieżka prowadzi na przemian po wschodniej i zachodniej stronie kanału.

 

W Nieporęcie aby uzupełnić spalone kalorie pochłaniamy hamburgera z coca-colą w miejscowym Mc Donaldzie lub ewentualnie odpoczywamy na Plaży Nieporęt. Odcinek od plaży do zegrzyńskiego ronda od długości  1,2 km niestety pokonujemy poruszając się wzdłuż Jeziora Zegrzyńskiego drogą wojewódzką 631. Przed rondem ponownie wjeżdżamy na ścieżkę rowerową i jedziemy w kierunku północnym, gdzie mamy po prawej stronie jezioro a po lewej stronie drogę krajową (DK 61). W miejscowości Borowa Góra przejeżdżamy kładką rowerową na zachodnią stronę DK 61 i po przejechaniu 800 metrów wracamy ponownie na wschodnią stronę drogi, skąd od ronda ścieżką rowerową dojeżdżamy przez centrum Serocka do Wierzbicy

 

(można też obrać alternatywną, nieco terenową trasę rowerową /którą gorąco polecamy/ prowadzącą wzdłuż brzegu rzeki Narew przez Rezerwat Przyrody Wąwóz Szaniawskiego, Rezerwat Jadwisin oraz Bulwarem Nadnarwiańskim do serockiej plaży. Aby nią pojechać należy przy wiadukcie w Borowej Górze skręcić w drogę na wschód (w prawo) prowadzącą przez miejscowość Jadwisin i rezerwat prosto nad rzekę. Dalej podążając szlakiem wzdłuż brzegu Narwi dotrzecie do serockiej plaży i dalej do miejscowości Wierzbica, w której ulicą Na Skarpie wracamy do głównego szlaku).

 

W Wierzbicy przez rondo prosto pedałujemy na północ dojeżdżając ponownie do dwupasmowej obwodnicy w DK 61. Tutaj jedziemy chodnikiem wzdłuż głównej drogi a po pokonaniu mostu nad rzeką Kluskówką ( na końcu obwodnicy) skręcamy w lewo przy drogowskazie na miejscowość Golądkowo. Po pokonaniu 2,5 km jadąc drogą przez kompleks leśny należący do Nadburzańskiego Parku Krajobrazowego docieramy do Trzepowa, w którym należy skręcić w prawo przy drogowskazie Dzierżenin. Po przejechaniu 400 metrów dojeżdżamy  do Żabiego Raju.

 

Poniżej link i mapa Google z opisaną trasą (niestety bez ostatniego odcinka, gdyż na chwilę stworzenia opisu mapa Google nie uwzględnia pokonywania go rowerem :-D )

 

Trasa na google maps

40 km/3,5 godz

Warszawa(Modlińska)

►Nieporęt
►Zegrze
►Serock
►Żabi Raj

TRASA 1 - DŁUGA (40 km/3,5 GODZINY) WARSZAWA → ŻABI RAJ

Trasa polecana dla umiarkowanie doświadczonych rowerzystów. Warszawa (ul. Modlińska) → Nieporęt → Zegrze → Serock → Żabi Raj.

Twój e-mail
Treść wiadomości
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
  1. pl